Kaspersky VPN Secure Connection podrazumevano ne uključuje VPN prilikom povezivanja na nebezbedne Wi-Fi mreže.
Da biste konfigurisali uspostavljanje VPN veze:
Otvorite glavni prozor aplikacije.
U glavnom prozoru aplikacije, kliknite na dugme .
Izaberite Postavke → Pametna zaštita.
Postavite taster na Uključeno. Tada će od vas biti zatraženo da prihvatite Izjava u vezi sa Pametnom zaštitom.
Pročitajte Izjavu i ukoliko prihvatate uslove obrade podataka funkcionalnosti Pametna zaštita, kliknite na Prihvatam.
Ukoliko ne prihvatate uslove iz Izjave, kliknite na Ne slažem se. U ovom slučaju, konfigurisanje funkcije Pametna zaštita neće biti dostupno.
Kliknite na dugme Postavke.
Ovim se otvara prozor Pametna zaštita.
U odeljku Prilikom povezivanja nanebezbedneWi-Fi mreže, izaberite jednu od sledećih opcija:
Pitaj da li da se omogući VPN. Kada se povezujete na nebezbednu bežičnu mrežu, Kaspersky VPN Secure Connection prikazuje obaveštenja i pita vas da omogućite bezbednu vezu na osnovu preporuka Kaspersky stručnjaka. Ova pravila mogu biti automatski ažurirana bez prethodnog obaveštenja korisnika. Ova opcija je podrazumevano izabrana.
Omogući VPN. Kaspersky VPN Secure Connection omogućava bezbednu vezu kada se povežete na nebezbednu bežičnu vezu.
Zanemari. Kaspersky VPN Secure Connection ne prikazuje obaveštenje i ne ostvaruje bezbednu vezu kada se povežete na nebezbednu bežičnu mrežu.
Kliknite na vezu nebezbedne da biste otvorili prozor Koje Wi-Fi mreže su nebezbedne.
Izaberite Wi-Fi mreže nakon povezivanja kako bi aplikacija mogla da uspostavi VPN vezu:
Mreže koje nisu zaštićene lozinkom. Takve mreže nikada ne mogu biti smatrane bezbednim. Aplikacija uvek uspostavlja VPN vezu prilikom povezivanja na takve mreže. Ovu postavku nije moguće promeniti.
Mreže koje imaju slabo šifrovanje podataka. Takve mreže mogu imati lošu zaštitu jer koriste slabo šifrovanje prenetih podataka. Postavite prekidač na Uključeno ukoliko želite da aplikacija uspostavi VPN vezu prilikom povezivanja na mreže koje imaju slabo šifrovanje podataka.
Mreže koje se nazivaju čestim imenima. Mreže koje se nazivaju čestim imenima mogu biti ranjive jer je hakerima lakše da shvate lozinku za takvu mrežu. Postavite prekidač na Uključeno ukoliko želite da aplikacija uspostavi VPN vezu prilikom povezivanja na mreže koje se nazivaju čestim imenima.
Mreže koje imaju uključen WPS protokol. WPS je pojednostavljen protokol za pravljenje bežičnih mreža. Međutim, takve mreže se ne mogu smatrati zaštićenim. Postavite prekidač na Uključeno ukoliko želite da aplikacija uspostavi VPN vezu prilikom povezivanja na mreže kojima je uključen WPS protokol.
Javne mreže. Mnogi ljudi koriste javne Wi-Fi mreže, a takve mreže mogu da postanu mete hakera. Često, javne mreže imaju lozinke koje se lako pamte i lako ih je pogoditi. Postavite prekidač na Uključeno ukoliko želite da aplikacija uspostavi VPN vezu prilikom povezivanja na javne mreže.
Jednom kada se Pametna zaštita onemogući, prenos i obrada podataka potrebnih za ovu funckionalnost biće zaustavljeni.